ओस नेपाल म्यूजिक अवार्डको टप ५ नामावली सहित सावर्जनिक |

0
467

असार ३ काठमाण्डौ | बिगत लामो समय देखि नेपाली गीत संगीत र सत्य तथ्य खबर सम्प्रेसन गर्दै आएको अनलाइन पत्रिका ओएसनेपाल डटकमले आयोजना गर्दै आएको ओएसनेपाल म्युजिक अवार्डको दोश्रो सस्करणको टप ५ का नामावली सार्बजनिक भएको छ। कलाकार र सृजनाको सम्मान गर्ने हेतुले हुन लागेको ओएसनेपाल म्यूजिक अवार्डको दोश्रो सस्करणमा ७४ ओटा विधा समेटिएको छ। हाल सम्मकै सर्बाधिक विधा समेटिएको अवार्डको रुपमा ओएसनेपाल म्यूजिक अवार्ड पर्दछ। कलाकर्मीहरुको पर्वको रुपमा लिन सकिने उक्त अवार्डले कलाकारको उचित सम्मान हुने ओएसनेपालका संचालक तथा प्रबन्ध निर्देशक केश बहादुर कार्कीले जानकारी दिनुभयो । गत बर्ष जस्तै यो पटक पनि हुन लागेको अवार्डले संगीत क्षेत्रमा योगदान पुर्याउनुहुने बिभिन्न व्यक्तिहरुलाई सम्मान गर्दै आएको छ।यो बर्ष पनि उक्त सम्मानलाई निरन्तरता दिने अवार्डका संयोजक बिबेक कार्कीले जानकारी दिनु भयो। अवार्ड कहिले हुने र कहाँ हुने भन्ने जानकारी भने केहि दिनमै ओएसनेपाल सार्बजनिक गर्ने कार्कीले बताए।केहि रंग पत्रकारहरुलाई पनि उक्त अवार्डमा सम्मान गरिने जानकारी प्राप्त भएको छ।उत्कृष्ट ५ मा छानिएका सम्पूर्ण काल्कारहरुलाई हार्दिक बधाई तथा अग्रिम सुभकामना व्यक्त गर्दछौ। – ७४ विधाका उत्कृष्ट ५ कलाकारहरुको नामावली :-

OSN CODE & SENT 33001
१.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी
नरेश खाती-रुदै रुदै तिम्रो सहर-1A
शिव कार्की- पागल-1B
सरिता खनाल-खोलिमा चोली-1C
सुर्य खड्का – घडी- 1D
सम्झना भण्डारी-छिन छिन बज्ने छुरा-1E

२.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी रचना
घनश्याम रिजाल-लाहुरेकी छोरीले-2A
सि.पी मगर- जाम भन्थ्यो मायाले-2B
किरण बाबु पुन – बाचा-2C
एकनारायण भण्डारी-कान्छी ओइ कान्छी-2D
अमर सुबेदी-अन्तर्घात-2E

३.सर्वोत्कष्ट लोकदोहोरी भाका(लय)
किरण बाबु पुन – बाचा-3A
रामु खड्का- बरु यसै दुखि छु-3B
गणेश अधिकारी-चिहान-3C
अमर सुबेदी – तिम्रै चिन्ता भो-3D
शिव हमाल – गुन्द्रुक मिठो सागको-3E

४.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी भाका (लय)नवप्रतिभा
बिनोद बाबु केसी-अजम्बरी नाता-4A
भिशु भण्डारी- धर्ती छाडेर-4B
सुरज लामिछाने – तिम्रै भईन-4C
इश्वर पौडेल–तालमा पानी छ-4D
कुमार कार्की-नक्कले मोरो-4E

८.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी भिडियो निर्देशक नवप्रतिभा
मौसम हिमाली – लाहुरेकी छोरीले-5A
सज्जन हमाल ठकुरी- कलेजी-5B
अशोक बिक- फेसबुकमा एड गर-5C
मदन खड्का – रुन्न भन्थे-5D
बसन्त श्रेष्ठ – नलाउ झुटो पिरती-२- 5E

OSN CODE & SENT 33001

६.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी एरेन्जर
विश्व नेपाल- अजम्बरी नाता- 6A
राकेश सोनी – गोरखपुरको सलाई-6B
कमल सौराग – गुन्द्रुक मिठो सागको-6C
केशब बडू- तेरी बुढी आई- 6D
तारानाथ आचार्य-रुमाल-6E

७.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी सम्पादन भिडियो
बिष्णु शर्मा-रुदै रुदै- 7A
सुजन साही- आशुको कारखाना-7B
प्रविन भट्ट- गुन्द्रुक मिठो सागको-7C
नबिन घर्ति मगर- कान्छी ओइ कान्छी- 7D
दिपक बिष्ट –फ्यान-7E

८.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरीत भिडियो निर्देशन(अभिनय)
प्रकाश भट्ट -रुदै रुदै- 8A
क्रान्ति केसी -अन्धोपन-8B
कपिल लामा-सुन सबैले सुन- 8C
स्मृति तिमिल्सिना गुरुआमा-आँसुको कारखाना-8D
शिबन पोख्रेल – CHIHAN 8E

९.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी भिडियो निर्देशन (नृत्य)
शंकर बिसी -तालमा पानी छ-9A
काजिश श्रेष्ठ – रातो अबिर पहेलो केशरी-9B
बिक्रम चौहान -पानामा एकका-9C
क्रान्ति केसी-तोरी पहेलै-9D
शिव बिक-झर्छ होला- 9E

१०.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी भिडियो छायााँकार
राजेश घिमिरे – रुदै रुदै-10A
करण चैसिर- गुन्द्रुक मिठो सागको-10B
दुर्गा पौडेल – लाहुरेको छोरीले-10C
सुरेश श्रेष्ठ- आँसुको कारखाना-10D
अजय रेग्मी-भ्रष्टाचार-10E

OSN CODE & SENT 33001

११. सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (अभिनय)
सारिका केसी-आँसुको कारखाना-11 A
रुपा कंडेल -पापी काल- 11B
दिपसा बिसी-मुना मदन-11C
रन्जिता गुरुङ-हे भगवान- 11D
मंजिता केसी-गोरेटो-11E

१२. सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल महिला (नृत्य)
रिना थापा मगर- गाउँमा हल्लाह चल्यो- 12A
पार्वती राई-मायाको लाली जोवाना- 12B
दिपसा बिसी-भेरी सालल-12C
रश्मि तामाङ्-सरर आउँ माया-12D
करिश्मा ढकाल -गुन्द्रुक मिठो सागको-12E

१३.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष(अभिनय)
दुर्गेश थापा – अन्धोपन- 13A
महेन्द्र गौतम -नियति-13B
धुर्ब हिमाली- विधाता- 13C
बिमल अधिकारी – सुन सबैले सुन-13D
आशिर प्रताप जंग – आँसुको कारखाना-13E

१४. सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल पुरुष (नृत्य)
लाहुरेको छोरीले – रामजी खाड- 14A
प्रकाश सपुत -तालमा पानी छ-14B
दुर्गेश थापा -लाहुरे बाउकी छोरी- 14C
बिक्रम चौहान-बुट्टे चोलिले-14D
शंकर बिसी-खोलिमा चोली-14E

OSN CODE & SENT 33001
१५.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल नवप्रतिभा
आरुसी मगर – असारे महिना-15A
संचिता साही – अन्धोपन-15B
सन्ध्या सानु -लाली ओठमा- 15C
अनु श्रेष्ठ-याद मात्रै-15D
सुशिला थापा-आँखामा रुने ठाउँ छैन-15E

१६.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी मोडल नवप्रतिभा
सुबास सौगात – मेरो मलामी-16E
निर आले मगर- गुराँस फुल्यो-16A
हरि कुमार श्रेष्ठ- मट्टीतेल र सलाई-16B
निर्मल छेत्री- पच्छयूरीको छेउ-16C
सागर थापा – तिम्रै भईन म- 16D

१७. सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी गायिका नवप्रतिभा
गीता सेन्चुरी-त् भनेर छाड्यो मायाले-17A
आयुसा सुनुवार -अपार माया-17B
प्रिया भण्डारी -कान्छी ओइ कान्छी 17C
भिमु गुरुङ – लाहुरेकी छोरी- 17D
सिता श्रेष्ठ-कठै माईति- 17E

१८. सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी गायिका
पूर्णकला बिसी-रुदै रुदै तिम्रो सहर-18B
देवी घर्ति मगर-गुन्द्रुक मिठो सागको-18E
सुनिता दुलाल-मायालुको साथै रमाईलो-18A
सम्झना लामिछाने मगर-बेसार मसला-18C
मन्जु पौडेल- गुल्मेलीको बस्ति- 18D

१९.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी गायक
रामजी खाड- जाम भन्यो लाहुरेले-19C
मौसम गुरुङ – अन्धोपन-19A
याम छेत्री- ढुकढुकीले के भन्छ- 19B
कृष्ण रेहुले-गाउँमा हल्लाह चल्यो- 19D
पुस्कल शर्मा-फ्यान-19E
OSN CODE & SENT 33001

२०.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी गायक नवप्रतिभा
रंजित परियार-बरु यसै दुखि छु- 20A
अर्जुन कुँवर-आँसुको कारखाना-20B
चेतन घर्ती मगर -तालमा पानी छ- 20C
बिक्रम परियार – गुन्द्रुक मिठो सागको- 20D
राम बहादुर कार्की -नक्कले मोरो- 20E

२१.सर्वोत्कृष्ट लोकदोहोरी रचना नवप्रतिभा
केशब पौडेल-गुन्द्रुक मिठो सागको-21A
सुनिल केसी-नलाउ झुटो पिरती-२- 21B
सृजना पाण्डे- एकादेशको कथा- 21C
मन्जित पहाडी-आँसुको कारखाना-21D
सुरज लामिछाने -तिम्रै भइन म- 21E

२२ . सर्वोत्कृष्ट लोक गीत
मौसम गुरुङ -दृष्टिबिहीन- 22D
प्रसाद खाप्तरी मगर- घरमा मेरो- 22A
नबिन राना-बनैको काफल- 22B
लिला कुँवर-आमाको सम्झना-22C
प्रकाश सपुत-सरर सरर- 22E

२३.सर्वोत्कृष्ट पप गीत
हिमाल श्रेष्ठ- लाएको माया- 23A
उदेश श्रेष्ठ- यो कस्तो माया हो- 23B
आकांक्षा बस्याल – तिमीलाई छुदै- 23C
शंकर थापा स्माइल -आदत- 23D
अजर जंगम -कुनै दिन- 23E

२४. सर्वोत्कृष्ट पप रचना
राजेन्द्र भाट – कम्मरको त्याट्यु- 24A
गोपी दाहाल- साथमा साथ्-24B
शक्थिम योगी लिम्बु – पिरतीको मात चल्यो-24C
अम्बिका गुरुङ – कहिले तिम्रो आँखामा- 24D
डी पी खनाल -तिमीलाई छुदै-24E

OSN CODE & SENT 33001
२५. सर्वोत्कृष्ट पप संगीत
राजेन्द्र भाट- भुन्टी- 25A
आर बि लामा-मज्जा बेक्लै छ- 25B
अनिश श्रेष्ठ- वाएल नाइट डान्स- 25C
सन्तोष राज- दिल रानी- 25D
हरि लम्साल -कुनै दिन- 25E

२६.सर्वोत्कृष्ट पप सम्पादन भिडियो
टेकेन्द्र साह – मज्जा बेक्लै छ- 26A
प्रविन श्रेष्ठ- मत केवल नेपाली- 26B
आर्यन खड्का – भेटेर पनि- 26C
विकास दाहाल – DON’T KILL ME 26D
सुशील न्यौपाने -माया तिमीलाई-26E

२७. सर्वोत्कृष्ट पप भिडियो निर्देशन
पासाङ् योन्जन लामा- एक पल 27A
प्रविन श्रेष्ठ – मत केवल नेपाली-27B
निकेश खड्का- दर्शन सुगम- 27C
निशान घिमिरे- DON’T KILL ME-27D
प्रकाश दाहाल – गुन्योउ चोली- 27E

२८. सर्वोत्कृष्ट पप भिडियो छायााँकार
राम कुमार केसी- भुन्टी-28A
ज्ञानेन्द्र शर्मा -रेल्ली माई- 28B
अर्जुन तिवारी-DON’T KILL ME 28C
उत्सब दाहाल-आहा कति आनन्द-28D
केशब राज रसाईली- तिम्रो माया-28E

OSN CODE & SENT 33001
२९. सर्वोत्कृष्ट पप मोडल महिला
शृष्टि खड्का -DON’T KILL ME 29A
सुष्मा अधिकारी – ऋतुहरु- 29B
बर्षा शिवाकोटी-गुन्यु चोली 29C
प्रज्ञा रत्न लामा-यो कस्तो माया हो- 29D
सिल्पा पोख्रेल- कान्छी हे कान्छी-29E

३०.सर्वोत्कृष्ट पप मोडल पुरुष
पासाङ् लामा-त्यो पहिलो नजर- 30A
राज न्यौपाने -छटपटी-30B
जीवन भट्टराई -गुन्यु चोली-30C
पृथ्वी राज प्रसाई – कान्छी हे कान्छी-30D
रोशन लामा – तिमीलाई मैले-30E

३१.सर्वोत्कृष्ट पप मोडल महिला नवप्रतिभा
बिनु शाक्य -आँखैमा-31A
स्नेह पौडेल धामी -छ रेन्त- 31B
सुशिला पाठक- सनाई-31C
टिका जैसी- ए मेरी चम्पा-31D
अनुषा राना- तिमीलाई मैले- 31E

३२. सर्वोत्कृष्ट पप मोडल नवप्रतिभा
हेरुका लामा- मज्जा बेक्लै छ-32A
निशान्त सुबेदी-कालो कपाल-32B
राकेश सोनी-तिमीलाई सम्झेर-32C
चक्र बम- डिजे वाले-32D
जेम्स – तिम्रो कसम- 32E

OSN CODE & SENT 33001

३३. सर्वोत्कृष्ट पप गायक नवप्रतिभा
राजु श्रेष्ठ- उल्कायो पानीले-33A
सुनिल कटुवाल-कपुरी क-33B
चक्र बम- डिजे वालाले-33C
सुरज मानन्धर- तिमि माना या नामाना-33D
राकेश रत- तिमीलाई मैले 33E
प्रराज पौडेल – कहिले तिम्रो आँखा 33F

३४. सर्वोत्कृष्ट पप गायिका नवप्रतिभा
सारिका घिमिरे – के देखेर माया लायौ-34A
श्रीजना गुरुङ- खुसि छ मन-34B
मालाती राइ-माझि नै होरे 34C
सुशिला पाठक-सानीलाई-34D
सरु राई – ज्यान ज्यान -34E

३५. सर्वोत्कृष्ट पप गायक
सुरज श्रेष्ठ- कालो कपाल-35A
रोशन श्रेष्ठ-मायाको पिरती-35B
बिजय लामा – माया तिमीलाई-35C
अभिषेक तामाङ्- माया तिमीलाई-२-35D
भूपू पाण्डे – छ त संग-35E

३६. सर्वोत्कृष्ट पप गायिका
सरिता साही – मलाइ फुल-36A
अन्जिला रेग्मी – दिलको भित्तामा-36B
बबिता मानन्धर- अलमल अलमल 36C
आकांक्षा बस्याल -तिमीलाई छुदै-36D
अर्पना श्रेष्ठ-अघि बढन-36E

३७. सर्वोत्कृष्ट पप एल्बम
अजर जंगम- आकाश मिचिएको सहर-37A
धुर्ब प्रसाद अमगाई –चिनारी-37B
एन डी खड्का- पृथ्वी-37C
काजि राज हरिशरण-तर्कना-37D
सुरज कुमार थापा-परिभाषा-37E
OSN CODE & SENT 33001

३८. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गीत
नारायण दाहाल- दहुरा उपहार-38A
रमेश राज भट्टराइ-बौलाह-38B
बिष्णु मिजर -भुल भन्छौ तिमीले- 38C
चिरन्जिबी भण्डारी-मलाइ छाडी गयौ 38D
अजर जंगम -उसको सामु-38E

३९. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक रचना
अरुण तिवारी-सबैलाई थाह छ- 39A
प्रेम सागर पौडेल – तिम्रो मायाको भोगी- 39B
रमेश राज भट्टराइ -बौलाह 39C
राखी गौचन-नाम बिना-39D
राम रेप्चुङ् राई -सिरिमा सिरी- 39E

४०.सर्वोत्कृष्ट आधुनिक संगीत
दिपक शर्मा-हे निष्ठुरी-40A
दिपक राज बिश्वकर्मा- आजै मर्छु-40B
दिनेश सुब्बा-जानि नजानी-40C
अर्जुन पोख्रेल-भुल भए माफ-40D
हरि शर्मा-जुन ताराको-40E

४१. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक /पप एरेन्जर
विश्वास नेपाल -यो रात बेहोसी-41A
चन्द सिंह- जानि न जानि-41B
हरि शरण सायमी-आगन भरि-41C
पुस्कर सुनुवार- न ओहिलिने पात तिमी- 41D
दिनेश श्रेष्ठ–मायाको पिरालो-41E

४२. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक सम्पादन भिडियो
रबिन श्रेष्ठ-पृथ्वी-42A
मिलन बिक–म मरेको खबर-42B
टेकेन्द्र साह -भुन्टी-42C
नबिन सुनुवार- सरर- 42D
बिकाश ज्ञावाली-दन्तैमा- 42E

OSN CODE & SENT 33001

४३. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक भिडियो निर्देशन
टेकेन्द्र साह-भुन्टी- 43A
निकेश खड्का- आँसुको के अर्थ-43B
विश्व प्रधान -जले जले- 43C
बिक्की पुलामी- अचेल-43D
प्रकाश धिताल-यो जुनीमा-43E

४४. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक छायंकर
एस बाबु सन्दिप -हे निष्ठुरी- 44A
ज्ञानेन्द्र शर्मा-जन्माने धोका छ- 44B
सुरेन्द्र श्रेष्ठ -प्रेम धुन-44C
नबराज उप्रेती – सानिमा सानी- 44D
टंक केसी-कसरी-44E

४५. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक मोडल महिला
स्मृति पोख्रेल-माया कति-45A
संगीता उप्रेती रिजाल – कसैले गरेको भूल -45B
रिमा बिश्वकर्मा-हल्का हल्का-45C
जवानी बोहोरा -आज फेरी एकान्तामा-45D
स्वस्तीमा खड्का-आँसुको साथ्-45E

४६. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक मोडल पुरुष
सनम कठायत-सन्चै छु भन्थेउ-46A
दुर्गेथ थापा-बौलाह-46B
देवेन्द्र क्षेत्री-नचाहेरै तिमी संग-46C
निराजन प्रधान-हल्का हल्का- 46D
दीपक ढकाल-भाग्य खोला-46E

४७.सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायिका नवप्रतिभा
संगीता रायमाझी -मत मारिदिन्छु-47A
लाक्पा लामा(शेर्पा) – छुप म छुप-47B
तृतीया गुरुङ -पल्कियो-पल्कियो-47C
भावना आचार्य- भाग्य खोला- 47D
सृजाना गुरुङ-किन दुख मान्छौ-47E

OSN CODE & SENT 33001

४८. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायक नवप्रतिभा
कपिल कस्पल- मेरो माया तिमीलाई- 48A
कृष्ण रेग्मी–कान्छी हे कान्छी-48B
पुन्यम प्रधान-जहिले जहिले-48C
रमण तामाङ्-हल्का हल्का नजर-48D
सुरज मानन्धर-तिम्रो अंगालोमा-48E

४९.सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायिका
निकिता थापा-नारोहू तिमी-49A
जुना प्रसाई- तारा बाजी लै लै-49B
मेलिना राई-हल्का हल्का-49C
बानीका प्रधान-बर्षिनु बर्षियो-49D
सरु गौतम- कुन गीत गाउँ-49E

५०.सर्वोत्कृष्ट आधुनिक गायक
लाक्पा शेर्पा-चिनेको मान्छे आफ्नो- 50A
सुरज कुमार थापा- नाम बिना -50B
अजर जंगम-जुन ताराको-50C
गंगाधर पराजुली-म संग माया लाएर त् हेर- 50D
रामभक्त जोज्जु-बदनामी 50E

५१.सर्वोत्कृष्ट आधुनिक रचना नवप्रतिभा
टलक थापा थकित – छोडी जानु रैछ-51A
दीपेन्द्र घिमिरे-तल्ल घरे साहिला-51B
देश नरेश अधिकारी-मलाई रूहाउने तिमी-51C
अनिल पाण्डे-कुर्सि कुर्सि-51D
पासाङ् तामाङ्- मैले हार्दा-51E

५२.सर्वोत्कृष्ट आधुनिक नवप्रतिभा महिला
बिनु शाक्य-मलाइ फुल-52A
युनिसा हमाल ठकुरी-आँखा भरि आँसु-52B
संचिता शाही- मुटुको धड्कन-52C
जुना सुन्दास- भुल भए माफ गर-52D
रुबिना श्रेष्ठ-जिन्दगि हो आँसु-52E

OSN CODE & SENT 33001

५३. सर्वोत्कृष्ट आधुनिक मोडल नवप्रतिभा पुरुष
प्रेम बहादुर खड्का-साइनो-53A
रबि सिंह – न आउ तिमी-53B
राजकुमार दर्जी- टालाटुली बाटुली-53C
संजय पौडेल-प्यासी प्यासी-53D
बुद्धबीर थापा-कोहि मेरो-54E

५४. सर्वोत्कृष्ट नेपाल भाषा भिडियो निर्देशन
अमृत मान महर्जन- पालाख आसे-54A
पूर्ण काजि ज्याप्पू- कन्हे चिसे-54B
रुपन श्रेष्ठ- मुसु मुसु-54C
सुरज महर्जन- मस्यु जिथा छु जु -54D
सुरेन्द्र महर्जन-तिमिला थे-54E

५५. सर्वोत्कृष्ट नेपाल भाषा गायिका
सरिता साही -छ बिगु माया-55A
सरस्वति मानन्धर-नु रे नु-55B
रोजी डंगोल श्रेष्ठ-मस्यु जिथा छु जु 55C
सिता महर्जन- परदेशिया-55D
अमला महर्जन- ढुकु ढुकु-55E

५६. सर्वोत्कृष्ट नेपाल भाषा गायक
ज्याक महर्जन- हे हकुनी म्याएजो-56A
कृष्ण महर्जन-मिखा मिखा या-56B
बिराज महर्जन- त यु त् यु-56C
राजु कर्माचार्य- नु रे नु -56D
रुपेश डंगोल-तिमला थे-56E
कृष्ण डंगोल-भ्या यानागु-56F
नारायण बहादुर महर्जन – नाकितिनी भ्योगु 56G
राम गोपाल डंगु -मतन्या गजल्या-56H
धर्म महर्जन -वैबू जिगु-56I
राजु कर्माचार्य-नु रे नु-56J

OSN CODE & SENT 33001

५७. सर्वोत्कृष्ट डेउडा गायक
लाल बहादुर धामी-अछामी बढ्दो-57D
सुर्य बिरही साउद-राम छाया-57B
टंक तिमिल्सिना – मैना-57A
सुरज पण्डित -ए मेरी ढुल्कि-57C
नरेन्द्र रावल -गौड्या भेट-2-57E

५८.सर्वोत्कृष्ट डेउडा गायिका
चादनी मल्ल-हुड्केली गीत दर्सन नमस्कार-58C
अनिता चलाउने-खेल्छु चट्टै-58B
लक्ष्मी आचार्य-गासुला मायाको डोरी-58A
शोभा थापा -कम्पनि माला-58D
निरुता खत्री-चुलेठीमा रिबन-58E

५९. सर्वोत्कृष्ट तामाङ रचना
लोकेन ल़ामा – श्यार ल्हो- 59A
अर्जुन पुर्बेली-बिर थान बाला-59B
कुमार स्यन्बो -तिङ् म ढुक ढुक -59C
राज कुमार तामाङ- आमा-59D
विश्व दोङ्- कोइसेम विबा-59E

६०.सर्वोत्कृष्ट तामाङ गायक
कोस बोम्जन तामाङ-स्याउ खानु हेलम्बुको-60A
सागर वाइबा – मखमली कति चोला-60B
रंजित लामा- मुसुक्क-60C
कुमार तामाङ्- सेमरी दुंगल मुला-60D
जगत घिसिङ् –तेमल ग्यम्से -60E

६१. सर्वोत्कृष्ट भोजपुरी गीत
सन्तोष राज – आब ये करेजा-61A
सुनिल पण्डित – हाई ब्लड प्रेसर 61B
सानु सिंह रथोरे -डिजे वाला भटरा -61C
सेलिना कुँवर-आब्य्ये करेजा-61D

OSN CODE & SENT 33001

६२.सर्वोत्कृष्ट सेलो गायक
लोकेन लामा –उकाली चढ्दा-62A
सुक्र लामा दोङ् -सोल्टीनिको परियोकी के हो -62B
कुमार तामाङ् -मादलुको तालमा-62C
संजीव वाइबा -जदो है मैना 62D
दिल्पू मोक्तान -हे गोरी मैच्याङ्ग -62E

६३.सर्वोत्कृष्ट सेलो तामाङ/मोडल महिला
बर्ष थिङ- हे गोरी मैच्याङ् -63A
सुष्मा मोक्तान- तिङ् मि-63B
खुसि घिसिङ् – घ्याल्मो दोस्ती -63C
सुनिता तामाङ्- लोछार मेला-63D
सुमी मोक्तान-कोइसेम बिबा 63E

६४. सर्वोत्कृष्ट सेलो तामाङ/मोडल पुरुष
किरण लकुन-गुन्द्रुके ढिडो-64A
हुत्ता सन्ज्यो लामा – घ्याल्मो दोसी-64B
सागर घिसिङ- तिङ् मि-64C
सुबास तामाङ – नाउ त् मेरो अकले-64D
सुजित तुङ– सिमालाको भुवा-64E

६५. सर्वोत्कृष्ट काठ्या लोक मोिल मतहला
करिश्मा ढकाल-घर त् थिमी-65A
सिर्जु अधिकारी-बिउ खायो किरैले 65B
रबिता मगर- घर त् मेरो रामेछाप -65C
अश्मिता राना मगर -फुल फुलेको केल्लाई हो-65D
अन्जली अधिकारी-छिनेको कम्मर-66E

६६. सर्वोत्कृष्ट काठ्या मोिल पुरुष
दिनेश थापा -घर त् थिमी-66A
सबिन गौतम-पिपलपाते ओठ- 66B
रामचन्द्र बोहरा- भाग्यरेखा-66C
सन्जिब ठकुरी-रुन नपरोस-66D
प्रताप रोका-पुर्णिमाको जुन जस्तै-66E

OSN CODE & SENT 33001

६७. सर्वोत्कृष्ट काठ्या लोक गायक
घमेस दुलाल-सुन पियारो-67A
राम थापा शिशिर-रुन नपरोस-67B
लिला श्रेष्ठ-हातमा घडी-67C
सरोज लामिछाने-धानको बाला लासारी पसारी-67D
प्रकाश कटुवाल-फुल फुल्यो कसरी-67E

६८.सर्वोत्कृष्ट काठ्या लोक गायिका
सिर्जु अधिकारी – छेकेन जामाले- 68A
पार्वती कार्की- छिनेको कम्मर-68B
स्मृति गौतम -घर त् थिमी-68C
उमा श्रेष्ठ -आधा गाग्री पानी-68D
अमृता लुंगेली मगर -तिम्रो पोल खोल्दिन्छु-68E

६९. सर्वोत्कृष्ट काठ्या लोक गायिका नवप्रतिभा
निरु कार्की-भाउ खोज्ने-69A
राधादेबी महरा-डालो पोल्ने पिना-69B
कमला खड्का -मन्थली झरे है-69C
रोशनी रसाईली-सुनको चुरा-69D
गोमा कटुवाल-पिउने बानि भो-69E

७०. सर्वोत्कृष्ट काठ्या लोक गायक नर्वप्रतिभा
किरण गौतम-चटक्कै-70C
हरि बहादुर काफ्ले मगर-फुल फुलेको केल्लाई हो-70A
रुपक परियार-खानीखोला छेउ-70B
डीबी लोप्चन-आधा गाग्री पानी-70D
बिबेक चौलागाई-नक्कली कान्छी-71E

७१.सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत
राजन ठकुरी -सबै आफ्नो सबै समान-71A
सपन श्रेष्ठ-मेची काली-71B
अनिष श्रेष्ठ-नेपाली हु-71C
प्रताप लामा-हामी नेपाली71D
सुरच प्रसाई –तिमी बाचेर-71E

OSN CODE & SENT 33001

७२. सर्वोत्कृष्ट राष्ट्रिय गीत रचना
नबराज जंग थापा-माया छ-72A
डी.पी खनाल- हामी सबै नेपाली-72B
धुर्ब प्रसाद अमगाई – मन खोलेर -72C
बिष्णु पौडेल – बुद्ध खेल्ने आँगन-72D
सहदेब कोइराला- हामी सबै नेपाली-72E

७३.सर्वोत्कृष्ट लोक पप
रबि रिमाल – अब र 73A
बिरेन्द्र श्रेष्ठ- घर हाम्रो लेकैमा-73B
तारा लिम्बु –दार्जिलिङ ज्यानको-73C
प्रनिल तामाङ- पानी पर्यो-73D
झलक बिबस- चुम्मा देउ- 73E

७४. सर्वोत्कृष्ट प्लेब्याक
सेलिना कुँवर/उदितनारायण झा– दिल रानी(नेप्टे) 74A
सुरेश लामा -जब जब तिम्रो साथ्(जोनी जेन्टलमेन) 74B
पुरुस्वतम सुबेदी-यो मुटुमा (मेला) -74C
रोहित जोन केशरी/श्रीया सोताङ-कहानी यो प्रेम गीतको-74D(प्रेम गीत-२)
सुगम पोख्रेल/अन्जु पन्त-यस्तो साथी (अनुराग) 74E

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here